Що варто знати про депозити фізичних осіб

Всім відомо, що практично всі жителі нашої країни можуть вносити власні гроші в банки під відсотки, таким чином отримуючи визначений договором прибуток. Подібні фінансові операції мають право виконувати виключно банківські установи. Вкладення грошей в банках створюють можливість їм проробляти практично всі можливі операції з грошима. Таким чином, регулювання правової сфери співробітництва між власником грошей та банком варто розглянути більш детально.

Закон України «Про банки» свідчить, що депозитний вклад представляє собою окремо виділену грошову суму, яка вноситься клієнтом в банк в національній чи іноземній валюті. Гроші перебувають на особистому рахунку клієнта та можуть бути видані йому у відповідності до умов договору, який підписується перед вкладенням. Отже, договірний документ між фінансовою установою та безпосередньо вкладником узгоджується завчасно. Про депозити фізичних осіб в банках ми і поговоримо нижче. 

Згідно з законодавством, регулювання значної кількості питань стосовно вкладних операцій є добровільним. Це свідчить про те, що обидві сторони з самого початку співробітництва все узгоджують в документі договору. Варто врахувати той факт, що у відповідному Положенні, яке стосується вкладів коштів, міститься пояснення щодо умов внесення грошей на депозит.

Умови розміщення депозитних грошей 

Зокрема, визначено, що існуючим договором депозиту може бути визначено внесення грошових коштів або цінних металів на дещо інших умовах їх повернення. Такі депозити називають умовними. В будь-якому випадку, умови не повинні порушувати чинне законодавство України. У разі попереднього визначення періоду додавання на рахунок коштів, такі депозити називають строковими. В той же час, не вказання терміну договору визначає вклад як на вимогу.

Договір з банківською установою включає наступне:

 

  1. Принцип сплати відсотків чи прибутку в іншій формі.
  2. Умови дострокового припинення виконання домовленості між банком та клієнтом.
  3. Вид депозитного вкладу.
  4. Об’єм коштів, який перераховується на індивідуальний рахунок клієнта.
  5. Період часу, на який підписується договір.
  6. Різні додаткові пункти, які затверджені обома сторонами.

Особливості пошуку надійних банків

В нашій країні функціонує просто неймовірна кількість різних банків на будь-який смак. Проте, далеко не кожен з них може виділитися дійсно прийнятними для клієнта можливостями отримання надійного прибутку за відсотками. Є і швидке рішення цієї проблеми, яке полягає у виборі популярного і перевіреного варіанту. Банк, який знаходиться в числі лідерів фінансового ринку країни вже не перший рік, завжди вселяє довіру. Щоденне оновлення ринку фінансових послуг країни та світу потрапляє під професійний погляд експертів таких банків. За результатами цих спостережень, як правило, коригується інформація про умови оформлення депозитів.
Перевірений банк володіє широкою базою клієнтів і встиг показати себе як успішного і надійного постачальника фінансових послуг. Індивідуальний підхід до кожного, безумовно, є корисною опцією банку. В числі певних додаткових можливостей важливо вказати надання консультацій.